Martyna Wojciechowska - Kobieta na krańcu świata: Argentyna | RECENZJA

+ No comment yet
Martyna Wojciechowska, kobieta wszechobecna - prezenterka telewizyjna, pisarka, dziennikarka. Martynę znam głównie z serii książek, w których autorka opisuje najróżniejsze zakątki świata.

Na kilku pierwszych kartach tej kieszonkowej książki znajdują się podstawowe informacje o Argentynie. Martyna poleca różne pory roku na zwiedzanie poszczególnych zakątków tego kraju. Podaje kilka przydatnych stron internetowych dla osób, które planują podróż w ten zakątek świata.

Kolejne strony, to przedstawienie dziesięciu, zapierających dech w piersiach, miejsc, które według podróżniczki trzeba zobaczyć będąc w Argentynie.

Czytając książkę, docieramy w końcu do miejsca, w którym rozpoczyna się główny wątek - życie gauczy. Gauczo, czyli argentyński pasterz bydła. Właściwie powinienem napisać gaucza, ponieważ przedstawiona tutaj historia tyczy się kobiety. Edith, kobieta, która ze wszystkich sił próbuje dorównać facetom pracującym na tej samej estancji. Wbrew pozorom kobieta radzi sobie doskonale w tym męskim zawodzie. Martyna spotyka się również z rodziną Edith i cytuje wypowiedzi bohaterów, przez co możemy dowiedzieć się co oni mają do powiedzenia o swoim codziennym życiu.

Książka jest ciekawa i mam zamiar przeczytać więcej pozycji z tej serii. Seria ma jeden minus - książki posiadają zbyt mało treści. Bierzemy książkę, siadamy na fotelu, zaczynamy czytać i zanim się obejrzymy przewracamy ostatnią kartkę... Na korzyść są bardzo ładne zdjęcia zamieszczone w wydaniu. Szczerze polecam na chwilkę, dosłownie chwilkę, rozrywki.

7/10

Jeśli przeczytacie już w/w pozycję, polecam obejrzeć również program "Kobieta na krańcu świata". A dokładniej odcinek o Argentynie, którego bohaterką jest nie kto inny, jak Edith - bohaterka książki. Wszystkie odcinki "Kobiety na krańcu świata" można znaleźć pod TYM linkiem. Polecam.

Prześlij komentarz