[FILM] Jesteś bogiem | RECENZJA

+ 2 comments

Patrząc na tytuł bloga oraz jego tematykę można wywnioskować, iż jest on o książkach, jednak wybrałem się dziś do kina na nową polską produkcję pt. "Jesteś Bogiem". Wracając do domu postanowiłem, że recenzja tego filmu będzie pierwszą na moim blogu. 

Do tej pory o Paktofonice wiedziałem tylko tyle, że napisali kilka ciekawych, życiowych kawałków. Że rapowali w inny sposób niż współcześni raperzy. Wiedziałem również, że lider tej grupy Piotr  "Magik" Łuszcz popełnił samobójstwo w 2000r. Na film opisujący historię grupy, czekaliśmy ponad dekadę.


"Jesteś Bogiem" to film z gatunków dramatu, muzycznego oraz biografii. Opowiada on historię legendarnej na polskiej scenie Hip-Hop'u Paktofoniki. Początkowo jej lider rymował w innej grupie (Kaliber 44). Z Magikiem postanawia spotkać się Wojciech "Fokus" Alszer aby zapytać go o rady dotyczące rapowania. W ten sposób powstaje zespół Paktofonika. Jej 3 członkiem zostaje Sebastian "Rahim" Salbert. Reżyser (Leszek Dawid) ukazuje osobiste kłopoty oraz problemy każdego z członków grupy. Przeżywa ona kryzys, jednak raperzy mobilizują się i przy pomocy pewnego człowieka wydają swoją pierwszą płytę. Niestety Magik ma problemy z psychiką oraz przeżywała załamanie nerwowe i wkrótce popełnia samobójstwo. W 2003 roku Paktofonika daje swój ostatni koncert, już bez udziału Piotra Łuszcza.

Nie chciałbym opisywać całej fabuły filmu i nie zrobię tego, więc każdej zainteresowanej osobie polecam wybrać się do kina i obejrzeć ten film. Moim zdaniem ta historia jest przedstawiona w ciekawy sposób i warto poświęcić swój czas. Ode mnie film dostaje bardzo moce 7+.

Z bardziej znanych aktorów w filmie wystąpili: Arkadiusz Jakubik, Marcin Dorociński, Przemysław Bluszcz i Halina Bednarz.


2 komentarze:

  1. Jeśli oglądałeś film, to proponuję sięgnąć po tę książkę: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/146212/bolalo-jeszcze-bardziej Książka składa się z kilku reportaży, jeden z nich jest o Paktofonice, w rozdziale 'Teraz go zarymuję'. Będziesz mógł sobie porównać reportaż i film. Myślę, że kiedyś obejrzę film, aby porównać oba warianty jednej historii.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Być może nadarzy się okazja do przeczytania. Dziękuję za propozycję. :)

      Usuń